GARGANO – PERLA TALIANSKÉHO JADRANU NA BICYKLI
   

Popis zájazdu / Program

Polostrov Gargano vyzerá ako ostroha čnejúca do Jadranu nad podpätkom talianskej topánky; láka turistov krištáľovo čistým morom, pobrežnými jaskyňami, píniovými hájmi a pitoresknými mestečkami. Poďme spolu navštíviť túto prekrásnu oblasť južného Talianska a užiť si neskorého stredomorského leta, kedy príjemne teplé počasie sľubuje vynikajúce jazdenie a vľúdne more báječné kúpanie. Uvidíme prekrásne pobrežné mestečká s typickou juhotalianskou atmosférou a tiež prírodnú rezerváciu na ostrove Tremiti, ktorá ponúka kúpanie a šnorchlovanie v priezračnom mori a výlety do vápencových morských jaskýň. Program zájazdu je vhodný pre širokú škálu cyklistov, ale umožňuje návštevu zaujímavých pamiatok aj bez bicykla. Navrhnuté trasy sú väčšinou variantné - v dĺžkach od 20 do 90 km - a vedú prevažne po asfalte.

 

Termín:

4.9. - 13.9. 2020   15 350 Kč / 600 EUR  prepoč. akt. kurzom

 

PROGRAM

 

1. – 2. deň

Odchod popoludní, nočný prejazd do Talianska na pobreie Jadranského mora do mestečka Campomarino Lido, ubytovanie, kúpanie, relaxácia.

 

3. deň

Výlet do "albánskych" dediniek Ururu a Portocannone (už vyše 600 rokov tu stále žije obyvateľstvo pôvodom z Albánska a udržiava sa albánsko-taliansky dialekt) (25-75 km), alebo odpočinok pri mori..

 

4. deň

Lodný výlet na ostrov Tremiti (okružný výlet loďou okolo ostrovov, návšteva morských jaskýň, prehliadka pevnosti, kúpanie, šnorchlovanie - deň bez kolies); alternatívne voľný deň na pláži alebo cyklovýlety do okolia apartmánov.

 

5. deň

Po trase slávneho cyklistického závodu Giro d'Italia do najkrajších miest polostrova Gargano: Rodi Garganico, Peschici a Vieste, k symbolu polostrova Gargano, skalnému oblúku Arco di San Felice, na cyklotrase možnosť kúpania na najkrajších plážach (15-60 km).

 

6. deň

Výlet k pútnickému miestu San Giovanni Rotondo  (hrobka stigmatizovaného kňaza Padre Pia, po mexickom Guadalupe jedno z najvýznamnejších pútnických miest nielen kresťanského sveta); cyklistika hmlovým pralesom Foresta Umbra (20-80 km) s možnosťou návštevy významného pútnického miesta a najvyššie položeného mestečka na polostrove, Monte Sant'Angelo, alebo voľný deň pri mori.

 

7. deň

Výlet k soľným pobrežnom jazerám Lago di Varano a Lago di Lesina (35-65 km), cyklistika medzi olivovými hájmi a morom; v podvečer výlet za individuálnymi gurmánskymi zážitkami do mesta Termoli.

 

8. deň

Z Casacalenda, starobylého rímskeho mestečka s krásnymi panoramatickými výhľadmi, cez Larino (návšteva rímskeho amfiteátra) späť do Campomarino (47 km)

 

9. – 10. deň

Rozlúčka s morom, popoludňajšie odchod, návrat nasledujúci deň v popoludňajších hodinách.

 

V cene zahrnuté: sprievodca, doprava autobusom s cyklovlekem, 7x apartmán s polpenziou, trajekt na ostrovy Tremiti v cene 35 eur, potrebné mapy, poistenie liečebných nákladov a stornopoplatkov.

 

Ubytovanie: v apartmánoch  (2 oddelené ložka so sociálnym zariadením, sprchou a práčkou, obývacia izba s plne vybavenou kuchynkou); záverečné upratovanie, spotreba vody a elektriny v apartmánoch zahrnutý v cene.

 

Stravovanie: po celú dobu pobytu budú podávané raňajky a večere, na mieste pripravované naším kuchárom; jedálniček tvoria prevažne čerstvé potraviny nakúpené priamo na mieste; stravovanie začína večerou v deň príchodu, končí raňajkami v deň odchodu.

 

Povrch a profil: prevažne asfalt, mierne zvlnený až kopcovitý profil.

 

Nástupné miesta: Praha, Beroun, Plzeň.Cenová kalkulácia

termín cena (+poistenie)  


Fotografie z predchádzajúcich zájazdov


© 2018 - 2024 AVANTI TOURS všetky práva vyhradené